Projekt autorstwa renomowanej pracowni Foster + Partners zakłada budowę dwóch smukłych wież mieszkalnych o wysokości 28 i 38 pięter, a także 7-piętrowego podium. Przyszli mieszkańcy kompleksu otrzymają szereg przestrzeni wspólnych, w tym m.in. strefę rekreacyjną na parterze podium.

Giles Robinson, starszy partner w Foster + Partners, powiedział: „Cieszymy się, że nasz projekt osiedla King’s Road Park otrzymał zielone światło. Projekt zapewni najwyższej jakości domy z widokiem na jeden z najbardziej spektakularnych nowych parków publicznych w Londynie. Odpowiadając na wytyczne St William i ściśle współpracując z projektantami krajobrazu, Gillespies, nasz projekt uzupełnia historyczne otoczenie miejskie i wzmacnia połączenia z naturą, znacznie zwiększając ilość zielonej przestrzeni u podstawy wież i rozszerzając doświadczenie parku na dach podium”.

King’s Road Park zakłada przekształcenie nieczynnej gazowni w zrównoważoną i przyjazną dzielnicę, w tym piękny park i około 1800 prywatnych i niedrogich mieszkań. Inwestycja stanowi rewitalizację terenów poprzemysłowych. W ofercie kompleksu znajdą się apartamenty z widokiem na park oraz dwupoziomowe mieszkania z narożnymi balkonami. Dodatkowy ogród mieszkalny, na dachu podium, jest przykryty żaluzjowym baldachimem, aby zapewnić ochronę przed żywiołami przez cały rok.

Pierwotnie projekt inwestycji zakładał budowę trzech wież. Ostatecznie zrezygnowano z budowy jednej z nich na rzecz większej powierzchni użytkowej. Odległość między dwiema wieżami została również zmaksymalizowana, aby powiększyć obszar parku i poprawić łączność między King’s Road a stacją Imperial Wharf nad rzeką.

Nowy otwarty krajobraz, zaprojektowany przez Gillespies, ewoluował we współpracy z Foster + Partners i obejmuje nowy park społeczny, plac publiczny, place zabaw dla dzieci, trasy spacerowe i przyjazne siedliska naturalne, z których mogą korzystać zarówno ludzie, jak i dzika przyroda. Będzie on stanowił kluczową część ambitnej, 6-hektarowej sieci otwartego krajobrazu tworzonej w King’s Road Park, która ma zapewnić wzrost bioróżnorodności o około 112 procent.