Guangzhou może pochwalić się nietypowym budynkiem, którego projekt powstał w oparciu o orientalną psychologię i percepcję. Inspiracją były również chińskie symbole logograficzne.
Guangzhou Circle jest charakterystycznym budynkiem położonym w prowincji Guangdong w Chinach i służy jako siedziba Hongda Xingye Group i Guangdong Plastic Exchange, czyli największego na świecie centrum handlu surowcami z tworzyw sztucznych z ponad 25 miliardami euro rocznego obrotu.
Za projekt architektoniczny odpowiada włoski architekt Joseph di Pasquale, który zaprojektował wysoki na 138 metrów budynek, składający się z 33 pięter o łącznej powierzchni 85 000 metrów kwadratowych. Piętra są pogrupowane w dwa rzędy bloków, które pojawiają się z boku budynku i są stopniowo wypychane aż do skrajnego 25-metrowego wspornika.
Budowa obiektu o wartości około 150 mln dolarów ukończona została w 2013 roku.
Znajdujący się przy południowo-zachodniej granicy miasta, nad brzegiem Rzeki Perłowej budynek, ma otwarty centralny rdzeń o średnicy blisko 59 metrów. Jest to najwyższy okrągły obiekt na świecie, a w 2014 roku CNN wymieniło go jako jeden z 10 najciekawszych obiektów na świecie.
Z budynkiem związanych jest wiele innych znaczeń, w tym m.in. ikoniczna wartość jadeitowych dysków i numerologiczna tradycja Fengshui. Architektura jest w pełni zdefiniowana, bardzo bliska chińskiemu sposobowi postrzegania i rozumienia. Jest to rodzaj „miejskiego logo”, które działa jako punkt orientacyjny w taki sam sposób, w jaki ideogramy są używane w chińskim piśmie zamiast alfabetu.