Hangzhou jako wiodące globalne centrum innowacji

W chińskiej stolicy powstanie projekt, który odegra kluczową rolę w rozwoju miasta.
SOM

Wyłoniony został zwycięski projekt nowego centrum technologicznego w chińskiej prowincji Zhejiang.

Firma Skidmore, Owings and Merrill (SOM) wraz z GAD zaprojektowali regionalne centrum technologiczne pod nazwą Hangzhou Science and Technology Innovation Central Business District. Inwestycja powstanie w Hangzhou, stolicy chińskiej prowincji Zhejiang.

SOM

W ramach inwestycji powstać ma węzeł regionalny, który będzie integrował zaawansowane połączenia tranzytowe, sprzyjające kreatywności i wspierające rozwój branż technologicznych. Kompleks stanie się centralnym punktem innowacji naukowo-technologicznych Hangzhou West.

Nowa dzielnica miasta o powierzchni 3,7 km2 ma na celu optymalizację układu miasta i ustanowienie go globalnym centrum technologicznym.

SOM

Program zostanie podzielony na pięć grup tematycznych, które skupią się wokół zielonej przestrzeni o powierzchni prawie pół mili kwadratowej, wiążąc się z nową inicjatywą miasta „światowej klasy oś miejska”.

SOM

Zwycięski projekt pracowni SOM i Gad ma za zadanie stworzenie tętniącą życiem dzielnicy, która łączy lokalny krajobraz Jiangnan z wiodącym centrum innowacji naukowych i technologicznych. Centralnym punktem będzie zielona oś, rozciągająca się od głównego parku przez okoliczne bloki, łącząc osiem klastrów w kształcie litery U, dostosowanych do różnych etapów rozwoju biznesu. Umieszczony wokół dworca kolejowego Hangzhou West, plan rozciąga się na północ i południe, tworząc spójną oś miejską. Zintegrowana sieć transportowa – obejmująca linie kolejowe, główne drogi i ulice mieszkalne – poprawia łączność w całym mieście, skraca czas dojazdów do pracy oraz zwiększa dostępność i konkurencyjność miasta.

SOM

Nowa dzielnica obejmuje elastyczne klastry przemysłowe i adaptowalne konfiguracje architektoniczne, które sprzyjają wspólnym i interaktywnym przestrzeniom. Projekt kładzie nacisk na integrację naturalnych ekosystemów ze środowiskiem miejskim, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju ekologicznym i promowaniu zdrowego stylu życia. Rozległe tereny zielone obejmą łącznie blisko 1,2 kilometra kwadratowego, co stanowi 32 proc. głównego obszaru.




Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *